Opak Dissu driftuje ve Fabii a ukazuje trap life po česku

Český rapový label Opak Dissu připravuje vydání nového mixtapu a sdílí se svými fanoušky nový animovaný videoklip Fabia Trap.

Když se v nominaci na letošní cenu Vinyla v kategorii počin roku objevil rapový label Opak Dissu, málokdo tehdy věděl, o čem je vůbec řeč. Většina lidí brala nominaci labelu jako jakýsi podivný vtip. Opak Dissu na ocenění nakonec skutečně nedosáhl, což je pro samotnou Vinylu škoda, jelikož tehdy propásla možnost udržet prst na tepu doby. Původně internetový produkt, jehož skladby se prostřednictvím YouTube a Soundcloudu sdílely mezi menším okruhem posluchačů, na sobě zapracoval a začal obrážet koncerty. A$AP Jardy si všiml i Smackův label Archetyp 51 a Opak Dissu se postupně dostával do většího povědomí. Během letošního léta pak vydavatelství doslova válcovalo hudební festivaly. Hit Dirty Morava patří pravidelně k vrcholům jejich vystoupení.

Svoji novou vyzrálejší tvář label představí na mixtapu Opak Dissu Tape 2. Jedním z tracků, které se na mixtapu objeví, je i skladba s názvem Fabia Trap. Nyní k ní existuje i povedený animovaný videoklip. Do původního podkladu k Future Swag od Young Thuga vkládá Opak Dissu své představy o trapovém životě po česku. Žádné dealování fetu na předměstí velkých metropolí s kvérem po ruce a užívání si ve striptýzových barech, jak to známe z amerických rapových klipů, se nekoná. Místo toho se trap life po česku skládá z popíjení lahváčů, každodenního chození do fabriky a projížděk po vesnici ve vytuněné ojetině, která je spíš už zralá do šrotu. Vesnický buran A$AP Jarda, milionář z chatrče Don Chain, Young Lvíše a Blueraykoranthug vypouštějí do cizích trapových bangerů buranskou flow, kterou zesměšňují falešný swag nejen české rapové scény. Sami říkají, že hrát si u nás na Ameriku nemá smysl. Postavičky virálních internetových bizárů typu Zdeňka Macury, který se občas v jejich vizuálech objevuje, do tohoto celku dokonale zapadají. Podobný pocit trapnosti zažíváme často i při sledování videoklipů tuzemských rapperů.

 

Čtěte dále