Klinice byl zablokován účet na Facebooku

Správci Facebooku dočasně zablokovali stránky Autonomního centra Klinika.

V úterý v pět hodin odpoledne správci sociální sítě Facebook zablokovali účet Autonomního sociálního centra Klinika, který sledovalo více než 21 tisíc uživatelů. Kolektiv tak už třetí den nemůže na svém Facebooku zveřejňovat informace o událostech ani komentáře k aktuálnímu dění. Důvodem k dočasnému zablokování účtu má být „šikana“. To by mohlo odkazovat k Alexandrovi Bellu, radnímu na Praze 3 za ODS, který „jde Klinice po krku“, neváhá si přitom vymýšlet a kolektiv si z něj na Facebooku pravidelně utahuje.

Kolektiv ovšem v posledních dnech nezveřejnil na svých stránkách nic problematického, respektive nic problematičtějšího než obvykle. „Řekli jsme, že Saša Bellu je idiot a soukromý vlastnictví stojí za hovno, ale šikana?“ komentoval to kolektiv Kliniky na Twitteru. Klinika má tolik odpůrců, že její FB profil pravděpodobně nahlašuje někdo pořád. Vyšlo to ale až se „šikanou“. Kromě Alexandra Bellu si kolektiv utahoval i z dalších politiků, většinou za to, že o Klinice lhali jako Bellu nebo jí rovnou přáli vypálení jako Jan Paluska ze Svobodných.

Facebookové aktivity Kliniky se dočasně přesunuly na stránky Let Klinika Breathe, dále je také aktivní účet Kliniky na Twitteru.

 

Čtěte dále