Lunchmeat Festival nabídne mimořádný audiovizuální zážitek

Program festivalu se rozrostl do tří večerů. Několik světových premiér doplní audiovizuální projekty, které hýbou scénou elektronické hudby.

Lunchmeat festival letos obsadí podzemí pražského Veletržního paláce hned na tři dlouhé noci: od 19. do 21. října na dvou scénách nabídne desítky živých vystoupení i DJ setů. Jako vždy klade festival zvláštní důraz na vizuální stránku vystoupení několik světových premiér doplní audiovizuální projekty, které v poslední době hýbaly evropskou festivalovou scénou.

Ve čtvrtek se představí například Chris Clark, který v dubnu letošního roku vydal desku Death Peak na pomezí techna, IDM a ambientu. Experimentální grime zahraje britský producent Visionist, který ve své současné tvorbě tematizuje „machismus a zženštilost, sebepoškozování a sebelásku“.

Páteční lineup nabídne jihoafrického gquom producenta DJ Laga v doprovodu vizuální umělkyně KRSTN KLKV. Českému publiku už dobře známá Laurel Halo vystoupí se svým živým setem stejně jako Lorenzo Senni, který ve své hudbě rozkládá postupy taneční hudby devadesátých let. Velká očekávání vzbuzuje nový projekt Visceral Minds, který dohromady tvoří Sinjin Hawke, Zora Jones, Scratcha DVA a Killa P.

V sobotu se můžou návštěvníci těšit na švýcarskou producentku a zakladatelku labelu Danse Noire Aishu Devi. Jedním z vrcholů festivalu bude vystoupení zvukového experimentátora Bena Frosta.

Loňský ročník pro nás byl v mnoha ohledech přelomovou zkušeností, ať už jde o zájem ze zahraničí či rozsah programu,“ říká ředitel festivalu Jakub Pešek. „Letos chceme jít ještě dál a připravujeme program, který se už do jedné noci opravdu nedá vměstnat. Abychom předešli programovým kolizím a bolestným rozhodnutím, rozhodli jsme se rozprostřít vystoupení na dvě pódia a tři noci. Program bude opravdu pestrý – máme v něm umělce z pěti kontinentů, našláplé taneční sety se budou střídat s uměleckými audiovizuálními projekty ve vyváženém mixu, který zaměstná nohy i mozky.“

Letošní Lunchmeat Festival se bude také zabývat fenoménem idolů, jejich vnímáním v médiích a společnosti a způsoby, kterými může nekritické zbožňování svazovat lidskou kreativitu. Téma se odráží ve vizuální identitě festivalu, v doprovodném programu i v tom, jakým způsobem budou samotní umělci prezentováni. „V té souvislosti jsme moc rádi, že máme v programu Roots In Heaven – inkognito projekt známého producenta, který se rozhodl odložit slávu stranou, aby nestála v cestě jeho uměleckému vyjádření,“ uzavírá Pešek.

Lunchmeat Festival 2017

19.–21. 10. 2017
Národní galerie v Praze, Veletržní palác, Studio Hrdinů
Dukelských Hrdinů 47, Praha 7

FB událost
Vstupenky na GoOut.cz

 

Čtěte dále