Keňského cenzora pohoršil sex dvou lvích samců

Podle Ezekiela Mutua lvi z keňské národní rezervaci Masai Mara odpozorovali své sexuální praktiky od homosexuálních turistů.

Když se dva impozantní lví alfa samci začali minulý týden v keňské národní rezervaci Masai Mara oddávat vzájemným sexuálním hrátkám, ztratil londýnský fotograf a průvodce Paul Goldstein dech: „Bylo to uchvacující. Normálně pohrdám jakoukoli humanizací zvířat, které jsou naše dokumentární kanály plné, ale tohle bylo úplné překvapení a nešlo se u toho neusmívat,“ řekl deníku Daily Mail. Sex mezi lvicí a lvem obvykle trvá několik vteřin a končí násilným odchodem, Goldsteina ale u samčího páru zaujalo, že jedna z šelem začala po více než minutovému aktu svému partnerovi láskyplně čechrat hřívu. Fotky z radovánek se následně objevily v celé řadě médií. Ne každý ale sdílel Goldsteinovo nadšení.

Mají ve zdravé diskusi o homosexualitě mají skutečně své místo démoni?

Ezekiel Mutua, výkonný ředitel státní společnosti Kenya Film Classification Board (KFCB), která se v Keni stará o ratingový systém filmů a videoprodukce, začal podle Nairobi News vzápětí volat po tom, aby byli oba lvi uvrženi do izolace a vědecky zkoumáni, protože takovéto chování není normální. Mutua svůj cenzorský intelekt v celé šíři předvedl, když prohlásil, že se zvířata mohla sexuální praktiky naučit pozorováním homosexuálních párů v rezervaci: „Ta zvířata potřebují pomoc, protože byla pravděpodobně ovlivněna gayi, kteří navštěvují parky a chovají se nepřípustně. Nevím, musela to někde okoukat, nebo je v tom něco démonického. Protože ta zvířata nesledují filmy.“ Poté dodal, že sex mezi zvířaty slouží jedině k rozmnožování, a protože se „dva lví samci nemohou rozmnožovat, hrozí, že přijdeme o celý lví druh“.

Mutua je často kritizován, že překračuje své pravomoci, když například KFCB zakázala film Stories of Our Lives o keňské LGBT komunitě nebo nechala z YouTube stáhnout remix Macklemoreova songu Same Love od keňské skupiny Art Attack. Věří také, že homosexualita je hnána démonickou silou a že démoni ovládají i zvířata. Na sociální sítích sklidil vzápětí kritiku a výsměch, ale svých slov prý nelituje a naopak se těší zájmu mezinárodních médií, protože je to podle něj příležitost ke „zdravé diskusi o homosexualitě“.

Mají ale ve zdravé diskusi o homosexualitě skutečně své místo démoni? Přestože je problematické aplikovat slovo homosexualita ve zvířecí říši, homosexuální chování jako takové je u zvířat časté. „Ještě se nenašel žádný zvířecí druh, u něhož se neobjevilo homosexuální chování. Výjimkou jsou druhy, které sex nemají, jako jsou mořští ježci nebo mšice,“ říká v Guardian Liberty Voice zoolog Petter Bøckman.

 

Čtěte dále