Fotogalerie: Protest proti akci zesměšňující MeToo

Stanislav Křeček a Petr Hampl dnes na akademické půdě Univerzity Karlovy diskutují o právních aspektech kampaně MeToo. Studentky a studenti uspořádali malý protest.

Před rektorátem Univerzity Karlovy se dnes uskutečnil protest proti konání sympozia s názvem „Právní aspekty kampaně MeToo“. Podle organizátorek protestu jsou mezi účastníky zdánlivě odborného sympozia pouze kritici kampaně či dokonce lidé, kteří popírají samotnou existence diskriminace na základě genderu, jako například Stanislav Křeček či senátor za ODS Jaroslav Kubera. Skuteční odborníci a odbornice na problematiku diskriminace a sexuálního násilí na sympoziu chybí. Organizátorky protestu také upozorňují na problematický fakt, že účastnický poplatek činil 600 Kč, což je podle nich „nástroj, který má ve skutečnosti zabránit v účasti kritickým hlasům, a svobodnou výměnu názorů tak efektivně eliminovat“.

Organizátorky akce k dnešnímu protest uvedly: „Sexuální násilí je problém, o kterém je rozhodně třeba diskutovat i na akademické půdě. Jako studentky však nesouhlasíme s tím, že na naší univerzitě a s podporou rektora probíhá diskuse neodborná a názorově jednostranná, zlehčující a zesměšňující sexuální násilí. Na akci nedostaly prostor hlasy odbornic a odborníků, kteří se tématem profesionálně zabývají, ani studentek, které patří mezi nejvíce ohrožené skupiny.“ K podpoře protestu se přihlásily desítky studentek a studentů Univerzity Karlovy, jakož i řady dalších českých i zahraničních univerzit.

 

 

 

 

 

 

Čtěte dále