Squatujeme mediální prostor od roku 2013

Fotogalerie: Demonstrace na znamení soucitu

Přinášíme fotoreportáž z krátké blokády křižovatky ulic Cejl a Koliště v Brně. 

Přibližně sedmdesát cyklistů v úterý v Brně na křižovatce Cejlu a Koliště symbolicky zablokovalo automobilovou dopravu. Demonstranti nejprve zabrali přechody, čímž zabránili průjezdu aut, a zbývající účastníci protestu si poté polehali doprostřed křižovatky. Shromáždění bylo zároveň vyjádřením podpory kamarádovi, kterého minulý týden srazilo auto. Ten je za poslední dobu ale jen jednou z obětí podobných incidentů.

„Impulsem pro protest se staly tři nehody z minulého týdne, jejichž oběťmi byli lidé na kole nebo koloběžce. Nehody, které se staly v Brně, Vyškově a Znojmě, si vyžádaly dvě těžká zranění a jednu smrt. Ve všech případech zavinili srážku řidiči, kteří nedali přednost, jeli na červenou nebo se nevěnovali dostatečně řízení,“ uvedli organizátoři v tiskové zprávě.

„Chceme bezpečné ulice, kde se chodci a cyklisté budou cítit bezpečně, chceme oddělené pruhy pro lidi na kolech, apelujeme na politiky a úředníky, přestaňte lhát, že něco nejde!“ ozývalo se na akci z megafonu. V projevech opakovaně zaznělo, že není možné k cyklistům dál přistupovat jako k těm, kteří nesou plnou zodpovědnost za vlastní smrt a mají se podle toho chovat. Jsou to naopak auta, která jsou příčinou smrti lidí na kolech. Za každé další sražení cyklisty slíbili organizátoři další blokádu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podpořte nás

Společně tvoříme mainstream! Podpořte Alarm.

 
Čtěte dále

Ochrana soukromí | Vaše údaje jsou u nás v bezpečí! OKZajímají mě cookies

Společně tvoříme mainstream! Podpořte nás.
close-image