Veselice na náměstí Míru bude bez nacionalismu

Namísto předvolební akce SPD se v centru Prahy uskuteční protest proti politice strachu a nenávisti. Vystoupí rapeři Vladimír 518 a Kato.

Strana přímé demokracie naplánovala na dnešní odpoledne předvolební Lidovou veselici, při které se měli sejít příznivci Tomia Okamury na pražském náměstí Míru. K tanci a poslechu jim měly zahrát bigbeatové kapely, podávat se měly párky v rohlíku a pivo. Namísto toho se na stejném místě uskuteční protest proti politice strachu a nenávisti, který pořádá Kolektiv 115 ve spolupráci s kampaní Good Night White Pride (GNWP).

Organizátoři veselice SPD totiž zajistili pronájem prostranství od Úřadu městské části Praha 2, ale nenahlásili shromáždění. Toho pořadatelé protestu proti krajně pravicové straně využili a nahlásili na úřadě svou akci na náměstí Míru. „Jsme přesvědčeni, že shromažďovací právo má přednost před soukromým pronájmem. O naši akci je takový zájem, že pro SPD tu jednoduše není místo,“ řekl mluvčí akce Filip Hausknecht.

Pražská SPD nejprve hodlala svůj předvolební mítink uspořádat navzdory protestní akci. Dnes však na facebookové události oznámila, že se akce ruší kvůli obavám o bezpečnost: „Na náměstí má dorazit tisíce fašistů z Antify. Nemůžeme riskovat. Děkujeme za pochopení.“

Na protestu, kterého se podle facebookové události hodlá zůčastnit přes tisíc lidí, vystoupí v podvečer rappeři Vladimír 518, Kato z Prago Union nebo část uskupení Pio Squad. Doplní je angažovaní slameři Anatol Svahilec nebo Tukan. Program na náměstí Míru začíná ve 14 hodin.

„Společně ukážeme, že ve veřejném prostoru není místo pro lži a nenávist. Je to souboj politických podnikatelů, jejich kontaktů a peněz proti obyčejným lidem, kteří tu nechtějí autoritáře,“ dodal za pořadatele protestní akce Filip Hausknecht.

Další Lidová veselice SPD se má konat ve čtvrtek 4. října před obchodním centem Arkády Pankrác. Kolektiv 115 a GNWP už ale opět na stejném místě nahlásily protestní shromáždění a chtějí pořádání předvolebního mítinku zkomplikovat.

Čtěte dále