Dramata okolo amerického Nejvyššího soudu? Mnoho toho nezmění

Nejvyšší soud Spojených států čeká personální obměna. Kromě nové nominace se ale na soud upírá pozornost i kvůli kauze soudce Clarence Thomase. Obě události rozebírá dnešní Redneck.

Americký prezident Joe Biden nominoval do Nejvyššího soudu Spojených států právničku Ketanji Brown Jackson. Stalo se tak poté, co na konci ledna soudce Stephen Breyer oznámil odchod do důchodu. Proč bylo Breyerovo oznámení stejnou měrou překvapivé i očekáváné? Proč se slyšení v Senátu za poslední dekádu tak vyostřila? Bude soudkyně Ketanji Brown Jackson skutečně představovat výraznou změnu? A proč je u její nominace, podobně jako u kauzy soudce Clarence Thomase, takový rozdíl mezi dramaticky působícím mediálním pokrytím a reálným dopadem? O tom všem je nový díl podcastu Redneck.

Všechny díly podcastu si můžete poslechnout nejen na webu Alarmu, ale také na SpotifyApple Podcasts, PlayerFM nebo pomocí RSS feedu našeho účtu na Soundcloudu. Na Facebooku kromě nových dílů sdílíme i aktuální zprávy nebo články v podcastu zmiňované. Vznik Rednecku podporuje kromě Alarmu také Voxpot.

Čtěte dále