Zapomenutý George Floyd. Jak vyšuměly protipolicejní protesty roku 2020

V roce 2020 uprostřed kampaně na prezidentské volby zachvátily Spojené státy protesty proti policejní brutalitě. Co z nich po čtyřech letech zbylo, se dozvíte v podcastu Redneck.

Přes maximalistické požadavky některých demonstrantů k vlně policejních reforem v posledních letech ve Spojených státech nedošlo. Svou roli v tom sehrál i demokratický prezident Joe Biden, který nepatří mezi velké kritiky policejní práce. Biden naopak ze škrtání rozpočtů policie rád obviňuje republikány. A ti se na oplátku snaží jako radikála vykreslit jeho.

V jakých oblastech amerických policejních zákonů se ale přece jen něco děje? Za jaké nejabsurdnější tragické přečiny nebyli policisté v USA potrestáni? A odeberou americké soudy policistům extenzivní ochrany, které jim samy propůjčily? To vše se dozvíte v novém Rednecku.

Všechny díly podcastu si můžete poslechnout nejen na webu Alarmu, ale také na Spotify, Apple Podcasts, PlayerFM nebo pomocí RSS feedu našeho účtu na Soundcloudu. Podcast Redneck vzniká díky partnerství s redakcí serveru Voxpot.

Čtěte dále