(A)sociální stát v ČR

Na Alarmu startuje nový sociálně kritický seriál, který mapuje současnou podobu dávkového systému v České republice. Pokud je cílem sociálních dávek, aby chudí zůstali chudí a byli pod neustálou kontrolou, dá se říct, že funguje skvěle.

 

Články

Dávky ani příspěvky na bydlení před bytovou nouzí neochrání. A krizi bydlení neřeší vůbec

Počet lidí, kteří mají problémy udržet si bydlení, roste. Ukazuje to nejen na díry v systému sociální podpory, ale i na širší celospolečenský problém. Přinášíme další díl z cyklu (A)sociální stát.

Úřad, který lidem nepomáhá hledat práci a místo toho je buzeruje

Pracovní úřady by měly lidem pomáhat, když přijdou o zaměstnání. Tuto funkci ale neplní a místo toho se soustředí na kontrolu a represi. Přinášíme další díl cyklu (A)sociální stát.

Zadávat, zpracovávat a vyplácet. Dávky v hmotné nouzi slouží k trestání chudých a chudobu neřeší

První z reportážních textů série (A)sociální stát se věnuje dávkám v hmotné nouzi. Jak je možné, že se nástroj, který má pomáhat těm nejslabším, pojí s restrikcemi a stigmatizací?

(A)sociální stát: Jak český sociální systém udržuje chudobu při životě

Na Alarmu startuje nový sociálně kritický seriál, který mapuje současnou podobu dávkového systému v České republice. Pokud je cílem sociálních dávek, aby chudí zůstali chudí a byli pod neustálou kontrolou, dá se říct, že funguje skvěle.

Ochrana soukromí | Vaše údaje jsou u nás v bezpečí! OK Podrobné informace