Hrdinové kapitalistické práce 2

Série reportážních textů Hrdinové kapitalistické práce 2 je pokračováním úspěšného projektu Saši Uhlové a Apoleny Rychlíkové – tentokrát z prostředí východoevropských dělníků hledajících štěstí na Západě.

Saša Uhlová se znovu vrhla do koloběhu špatně placených prací. Postupně pracovala v Německu na farmě, pak v Irsku v hotelu a nakonec se ve Francii starala o seniory v jejich domácnostech. Zemědělství, služby i péče, to jsou sektory, které na Západě fungují především díky levné práci lidí z jiných zemí.

Reportáže názorně ukazují, že chudí lidé jsou proto, aby se uživili nebo aby uživili své děti, ochotni podstupovat strašné věci. A také na to, že dlouhodobě je platová nerovnost mezi východem a západem Evropy neudržitelná a ohrožuje evropskou integraci.

Články

Migrace, která ničí rodiny, zdraví i pracovní podmínky

Budoucnost Evropské unie je v ohrožení. Jednou z příčin jsou velké sociální nerovnosti mezi jednotlivými členskými státy. Zveřejňujeme závěrečnou analýzu z cyklu Hrdinové kapitalistické práce 2.

Migrace, která ničí rodiny, zdraví i pracovní podmínky

Budoucnost Evropské unie je v ohrožení. Jednou z příčin jsou velké sociální nerovnosti mezi jednotlivými členskými státy. Zveřejňujeme závěrečnou analýzu z cyklu Hrdinové kapitalistické práce 2.
 

Dnes je o držku někomu pomáhat shánět práci načerno

Otiskujeme reportáž z cyklu Hrdinové kapitalistické práce 2, který přináší svědectví z prostředí špatně placených zaměstnání v západní Evropě. Tentokrát z neúspěšného hledání práce ve Velké Británii.

Tahle práce není pro každého, člověk ji musí mít rád

Otiskujeme reportáž z cyklu Hrdinové kapitalistické práce 2, který přináší svědectví z prostředí špatně placených zaměstnání v západní Evropě. V tomto případě z prostředí péče o seniory ve Francii.

„Když mě bude chtít ojebat, tak mě ojebe,“ říká mladý gastarbeiter

Otiskujeme reportáž z cyklu Hrdinové kapitalistické práce 2, který přináší svědectví z prostředí špatně placených zaměstnání v západní Evropě. V tomto případě z hotelu v Irsku.

Dřu se tady proto, abych pak v Polsku mohla pracovat za těch pár grošů

Otiskujeme druhou část reportáže z cyklu Hrdinové kapitalistické práce 2, který přináší svědectví z prostředí špatně placených zaměstnání v západní Evropě. V tomto případě z německé farmy.

Tady není žádná jasně stanovená pracovní doba. Prostě ti řeknou, kdy jdeš do práce, a nevíš, kdy skončí

Otiskujeme první z řady reportáží Hrdinové kapitalistické práce 2, přinášející svědectví z prostředí špatně placených zaměstnání v západní Evropě.

Smutek, dřina a osamění za mzdovou železnou oponou

Uvádíme sérii investigativních reportáží z prostředí špatně placených zaměstnání v západní Evropě.

Čtěte dále: Hrdinové kapitalistické práce 1

Jeden den v továrně na sladidla

Během své půlroční zkušenosti pracovala Saša Uhlová také v továrně na výrobu sladidel Canderel. Nemohla by práce vypadat nějak takto?

Jak jsem se nestala šičkou na Ostravsku

Závěrečná reportáž z cyklu Hrdinové kapitalistické práce, který přináší svědectví z prostředí nízkopříjmových zaměstnání, nás zavádí do třídírny odpadu na Ostravsku.

Babiš útočí bez argumentů na Sašu Uhlovou

Andrej Babiš označil bez jakýchkoliv argumentů v diskusním pořadu Štrunc! portálu Info.cz naši redaktorku Sašu Uhlovou za lhářku.