Téma

domácí politika

Muž, který v mnohém viděl za roh

Letošní rok si připomínáme pět let od smrti Jiřího Dientsbiera staršího, jedné z nejvýraznějších postav československého i českého politického života.

Zelení mezi dvěma sjezdy

Koncem ledna se uskuteční volební sjezd Strany zelených. Vyplatí se zeleným „sázka na Stropnického“? Dáváme prostor k vyjádření hlasu zevnitř strany.

Obnažené hodnoty

Za intenzivní fašizací české společnosti hledejme selhání elit, levice a médií.

Roman Onderka hledí do budoucnosti

Osvědčený lidový úzus „třikrát a dost“ v Brně zjevně neplatí. Už čtvrté zasedání městského zastupitelstva nejnověji prohlasovalo, že město prodá pozemky v černovické průmyslové zóně developerovi, který na nich chce stavět logistické centrum pro firmu Amazon. A tak se dobrá věc konečně podařila. Nenechme se zmást populárním sloganem – Brno není jen životní styl, který si můžete […]

Vedeme zápas o svět. Rozhovor s Naďou Johanisovou.

V rozhovoru s ekologickou ekonomkou Naďou Johanisovou jsme se zaměřili na otazníky, které visí nad transatlantickou smlouvou USA-EU. „Místo abychom měli Evropu, která naslouchá hlasům občanů-voličů, budeme mít Evropu, která poslouchá evropské a americké firemní lobbisty – a má to navíc úředně posvěceno,” říká.   Na veřejnost začínají pronikat informace o připravované zóně volného obchodu mezi […]

K čertu s transatlantickou smlouvou

Smlouva mezi EU a USA o volném obchodu se na první pohled zdá jako beznadějně nudné téma, jenže v posledních týdnech se z dobrých důvodů stala žhavou novinkou předvolebního boje. Jak nás tato smlouva, připravovaná v utajení, ovlivní? A máme se bát, že poškodí farmářské trhy, nebo je to jen předvolební tahák?