Mostecko Alarm

Redakce Alarmu rozjíždí svou první regionální redakci. Jejím sídlem je severočeský Most.

Mostecko je region výrazně zasažený těžkým průmyslem. Jsou tady povrchové uhelné doly a na ně navázané teplárny, elektrárny a chemický průmysl. V osmdesátých let bylo Mostecko nejvíce znečištěným regionem v tehdejším Československu a s tímto dědictvím se potýká dodnes. Stejně tak je ale také regionem s výraznými ekonomickými problémy, obchodem s chudobou, který výrazně ovlivňuje zdejší bytovou situaci, a v neposlední řadě je to také město známé velkým napětím mezi romskou a většinovou populací.

Jedním ze způsobů, jak je možné tuto situaci postupně měnit, je zlepšení informování o každodenních událostech, které můžeme v tomto regionu pozorovat. Regionální redakce by měla být informačním servisem pro všechny obyvatele tohoto regionu, kteří dlouhodobě usilují o změnu a přejí si Mostecko jako příjemné místo pro život.

 

Články

„Co když je to poprvé?“ slogan letošního ročníku PřeMostění vybízí k očekáváním

Festival amatérského divadla PřeMostění do Mostu letos opět přitáhl divadelní komunitu. Během pěti dnů se na festivalu setkali divadelní odborníci, amatérské soubory i mostečtí návštěvníci.

Radnice plánuje architektonickou soutěž na rozvoj centra města. Již jednou ale byla obdobná soutěž zrušena

Mostecká radnice připravuje mezinárodní soutěžní dialog na rozvoj centra města. Jedná se už o druhou architektonickou soutěž, která má přinést urbanistické řešení rozvoje centra města.

Začíná mostecký divadelní festival PřeMostění. Kromě představení lze navštívit také koncerty a přednášky

Od 3. do 7. dubna bude probíhat 14. ročník divadelního festivalu PřeMostění, v jehož rámci lze navštívit kromě divadelních představení i další kulturní program.

Ať je chudý kraj ještě chudším? Návrh na nové rozpočtové určení daní škodí Ústeckému kraji

Asociace krajů navrhuje změnit rozpočtové určení daní – přestože se zaštiťuje slovy jako „spravedlnost“ a „objektivita“, Ústecký kraj, který je zcela objektivně znevýhodněný, změna poškodí.

„Vždycky říkali, že courám z jedné strany do druhé,“ říká mostecká politička Alena Dernerová

Rozhovor s Alenou Dernerovou, jednou z nejvýraznějších tváří mostecké politiky, o jejím politickém kompasu i o tématu plánované rekonstrukce Kulturního domu Repre.

Startuje podcast Baráky v ohrožení. Zaslouží si architektura 20. století naši pozornost?

Mostecká redakce Alarmu spouští nový podcast Baráky v ohrožení. Kateřina Hrachová v něm bude řešit architekturu, umění i design s teoretiky i tvůrci.

Studentstvo protestovalo proti umístění sochy Jiřího Černického v areálu Fakulty umění a designu

Studenti Fakulty umění a designu UJEP sepsali otevřený dopis proti umístění památníku Viktora Ullmanna, jehož autorem je Jiří Černický. Rozhodnutí fakulty o umístění sochy považují za netransparentní.

V Mostě se ostře bojuje za celou republiku

Alarm se rozhodl v Mostě bojovat za celou republiku. Věříme totiž, že nezávislost médií je zásadní pro další rozvoj demokratické společnosti. Podpořte tuto naši snahu v nové kampani.

Návrh na nové dělení financí mezi kraje dopadne negativně na Ústecký kraj. Může otevírat nůžky mezi regiony

Asociace krajů předloží vládě návrh na změnu rozpočtového určení daní. Na změnu by mohl doplatit Ústecký kraj ztrátou příjmů ve výši až 400 milionů korun.