Redneck #22: Revoluce v redakci New York Times a zrada u Nejvyššího soudu

Dnešní díl podcastu Redneck se věnuje jednak bouři v redakci New York Times, jednak přelomovému rozhodnutí amerického Nejvyššího soudu a jeho dopadu na prezidentské volby.

Po několika opravdu divokých týdnech je konečně čas se vrátit ke dvěma tématům, která zastínily protesty ve Spojených státech. Jedním je komentář republikánského senátora Toma Cottona a bouře, kterou vyvolal v redakci deníku New York Times. Měl ho deník vydat? A běsní ve Spojených státech skutečně „kulturní revoluce“? V pondělí 15. června pak americký Nejvyšší soud vydal rozsudek rozšiřující antidiskriminační práva pro LGBT menšiny. Proč pro toto rozhodnutí hlasoval konzervativní soudce dosazený Donaldem Trumpem? Ovlivní tato událost prezidentské volby? To vše se dozvíte v tomto dílu.

Všechny díly si můžete poslechnout nejen na webu Alarmu, ale také na Spotify, Apple Podcasts, PlayerFM nebo pomocí RSS feedu našeho účtu na Soundcloudu. Na Facebooku kromě nových dílů sdílíme i aktuální zprávy nebo články v podcastu zmiňované. Vznik Rednecku podporuje vedle Alarmu také sesterský projekt Voxpot.

 

Čtěte dále