Mezi bohem a ultrapravicí

Kdo lobbuje proti právu na interrupce? A v čem se podobají akce ultrakonzervativních křesťanů a poslanců SPD?

Série textů s názvem Mezi bohem a ultrapravicí chce poskytnout informace o vývoji a působení anti-genderového a „protipotratového” hnutí ve střední Evropě. Texty mimojiné zkoumají i fungování anti-gender a „protipotratových” hnutí v České republice a analyzují jejich finanční, personální i politické propojení v rámci zemí střední Evropy.

Projekt vznikl za podpory Nadace Rosy Luxemburgové.

 

Články

Mezi Bohem a ultrapravicí: antigender od Klause až po líbivý marketing

Další díl série věnované českému antigenderu sleduje, jak se toto hnutí u nás formovalo. Jaký je příběh dvou největších organizací – Aliance pro rodinu a Hnutí pro život?

Mezi Bohem a ultrapravicí: Na chlebíček s antigenderem do Poslanecké sněmovny

Další díl ze série Mezi Bohem a ultrapravicí: Po stopách českého antigenderu. Tentokrát zavítáme na seminář Jaroslava Foldyny a spolku Tradiční rodina v Poslanecké sněmovně.

Mezi Bohem a ultrapravicí: Modlitba proti genderové ideologii

Přinášíme první díl ze série Mezi Bohem a ultrapravicí: Po stopách českého antigenderu. Tentokrát se Eliška a Magdalena vydaly zmapovat, jak se antigender promítá do lokálních akcí katolické církve.

„Interrupce, mravní bída, povolená genocida.“ Proč psát o českém antigenderu

Kdo lobbuje proti právu na interrupce? A v čem se podobají akce ultrakonzervativních křesťanů a poslanců SPD? Na Alarmu startuje série Mezi Bohem a ultrapravicí: Po stopách českého antigenderu.