Squatujeme mediální prostor od roku 2013

Rapper Nik Tendo v kulisách futuristické Paříže

Vycházející hvězda českého rapu Nik Tendo v novém singlu ukazuje, že není jen kopií slavnějšího Logica.

Už z Logicovy novinky Zhora vypadá všechno líp se dalo vytušit, že pardubický rapper Nik Tendo svému šéfovi z labelu Milion+ začne brzo přerůstat přes hlavu. Jejich společný hit Kawasaki má dnes na YouTube skoro tři miliony zhlédnutí, což je na české rapové scéně hodně slušné číslo. Číslo překvapí i vzhledem k tomu, že banda kolem labelu Milion+ byla dlouhodobě terčem vtipů a kritiky ze strany veteránů scény a zasloužilých posluchačů rapu. Z otloukaných outsiderů se ale v posledním roce vyhoupla mezi špičku českého rapu. Nik Tendo si vzal nejspíš k srdci častou kritiku, že na společných tracích s Logikem občas nejde rozeznat, který z nich právě rapuje, a na aktuálním videosinglu Gold hodně proměnil svůj styl.

Už úvodní zefektovaný sampl z ústřední sklady seriálu Stranger Things dává tušit, že místo agresivní trapové jízdy přijde spíš melancholie. Tenhle dojem vzápětí potvrzuje i refrén, v němž Nik dekadentně rapuje, že „oheň hoří, spálí tělo, zbyde jenom bone“. Melancholii ale kombinuje s až popovými nápěvky, které ukazují, že Nik Tendo zatím ale zdaleka na stůl nevyskládal všechny svoje skills. Frackovská image a záblesky neotřelých textů („Démoni jsou všude kolem, já říkám tomu systém“) naznačují, že česká scéna možná objevila budoucí rapovou star.

Audio posouvá o notný kus nahoru i video Petra Simona, který se rozhodl mladého rappera zasadit do neofunkcionalistických kulis současné Paříže. Futuristická architektura a zajímavá hra s barvami posouvá už tak vypilovaný track na další úroveň. Skladba Gold by se měla objevit na sólovém mixtapu GOLDKID, který bude prý už brzo na světě.

 

Podpořte nás

Společně tvoříme mainstream! Podpořte Alarm.

 
Čtěte dále

Ochrana soukromí | Vaše údaje jsou u nás v bezpečí! OKZajímají mě cookies

Společně tvoříme mainstream! Podpořte nás.
close-image