Squatujeme mediální prostor od roku 2013

Kurdská bojovnice bude hlavní postavou počítačové hry

V oblíbené střílečce Insurgency bude kurdská bojovnice zachraňovat své blízké ze zajetí fundamentalistů.

Populární počítačová hra Insurgency se dočká netradičního updatu. V nově chystaném rozšíření Insurgency: Sandstorm se uživatelé ocitnou v roli kurdské bojovnice, jejíž příběh je inspirován skutečnými událostmi na Blízkém východě z posledních let. Hra tak oproti původní verzi bude klást velký důraz na dějovou linku a z bezmyšlenkovité střílečky se stane způsob, jak se vcítit do situace ženy, které poryvy dějin odvály rodinu, přátele i všechny životní plány.

Hra Insurgency: Sandstorm by mohla aspoň trochu rozvířit hladinu herního průmyslu, kde žena zpravidla slouží jako objekt pro lačné oko hráče.

Hrdinka začíná se svojí sestrou a několika dalšími ženami jako otrokyně fundamentalistických vzbouřenců. Má ovšem to štěstí, že vesnici, v níž je vězněna, zachvátí písečná bouře, díky níž se dostane na svobodu. Ztratí ale kontakt se svojí sestrou a je vydána na milost a nemilost rozmarům vyprahlé pouště. Nakonec potká skupinu rebelů, kteří se rozhodli fundamentalistům klást odpor a postupně společně osvobozují okolní vesnice. Její boj ovšem má i osobnější rovinu: dostane se k ní informace o jejích blízkých a z relativního bezpečí brigády rebelů se vydá na podstatně riskantnější cestu. Společnici jí dělá její nejlepší přítelkyně a později se stanou jejími spojenci i americký válečný veterán z Blízkého východu nebo Francouz, který ale nikdy nedržel v ruce zbraň.

Hra Insurgency: Sandstorm by tak mohla aspoň trochu rozvířit hladinu herního průmyslu, kde žena zpravidla slouží jako objekt pro lačné oko hráče – ať už v roli vedlejší postavy, nebo jako hlavní hrdinka. Namísto sexbomby se surrealistickými křivkami budeme mít možnost setkat se se ženou, kterou bude definovat hlavně její strhující životní příběh a vůle určovat svůj osud navzdory brutálním okolnostem. Takový je aspoň příslib nezávislého herního studia New World Interactive. Pokud jej naplní, čeká herní svět malá kurdská revoluce.

 

Podpořte nás

Společně tvoříme mainstream! Podpořte Alarm.

 
Čtěte dále

Ochrana soukromí | Vaše údaje jsou u nás v bezpečí! OKZajímají mě cookies

Společně tvoříme mainstream! Podpořte nás.
close-image