Kaufland změnil nařízení týkající se pití na pracovišti

Obchodní řetězec Kaufland vydal 2. ledna interní nařízení zakazující pití na pracovišti. Den poté své nařízení zmírnil.

Interní dokument obchodního řetězce Kaufland, který unikl na sociální sítě, vyvolal silné reakce. V dokumentu se psalo, že zaměstnanci nesmějí během pracovní doby pít jinde než ve společenské místnosti nebo v kuřárně. Zaměstnanci, kteří by potřebovali pít během práce, si měli sehnat potvrzení od lékaře, nařízení mělo platit i v letních měsících. Na stránkách Alarmu jsme zveřejnili komentář, ve kterém naše redaktorka Saša Uhlová popisovala, jak společnost o uniklém dokumentu nekomunikuje.

Po publikování textu obdržela redakce Alarmu vyjádření společnosti Kaufland Česká republika. Tisková mluvčí společnosti Renata Maierl uvedla: „Musím s politováním konstatovat, že opatření uvedená ve zmiňovaném sdělení byla zavádějící a je pochopitelné, že mohla vyvolat u našich zaměstnanců nevoli.“

Kaufland dále uvádí, že k občerstvení zaměstnanců prodejen i nadále slouží společenská místnost nebo kuřárna, neboť občerstvování na prodejní ploše je i nadále zakázáno. Jsou však stanoveny výjimky, pro něž je konzumace nápojů v rámci pracovišť umožněna.

Pracovníci na pokladnách a informacích mohou mít láhev s pitím přímo na svém pracovišti na místě k tomu určeném. Pracovníci ve skladu mohou mít láhev s pitím v kanceláři na příjmu zboží, pracovníci pekárny a obslužného pultu ji mohou mít v zázemí pultu. „Jménem společnosti Kaufland se všem zaměstnancům za toto nedopatření omlouváme. Spokojenost našich zaměstnanců a příjemné pracovní prostředí jsou pro naši společnost zásadní,“ doplnila Renata Maierl.

 

Čtěte dále