Policie mlátila lidi v roce 89 a mlátí je i dnes

Policejní násilí v České republice nezmizelo v roce 1989 a není ojedinělé ani v dalších „demokratických“ zemích Evropské unie.

Policejní násilí je v pohodě. Pokud ho teda nedělá bývalý člen KSČ a SNB. To se pak společně rozčílíme a jdeme demonstrovat do ulic! Ale poklidně, ne jako ti levicoví extremisti z Hamburku během G20. Ti by zasloužili nařezat a ideálně poslat někam do tábora, aby se naučili pracovat.

Odkaz událostí během Palachova týdne spočívá především v tom, že když se protesty dostanou do stádia, kdy režim reálně ohrožují, stát má vždycky kam sáhnout a kam zajít. Stejně jako za minulého režimu jsme to mohli vidět i v červenci během protestů proti G20. Statisíce demonstrantů a demonstrantek proti kapitalismu zastavily až vrtulníky se speciálními jednotkami a automatickými zbraněmi. Tentokrát stačilo jezdit lidem po obličeji laserovým zaměřovačem. Co příště?

Dokud nezačne demonstrovat proti sekuritce bohatých a mocných alespoň takové množství lidí, jako dnes po celé České republice demonstrovalo proti „komunistovi“, všechno půjde dál stejným směrem.

Policie není strážcem demokracie, ale aktuálního řádu – chová se podle toho, kdo zrovna vládne. Může bránit liberální demokracii stejně jako fašismus. Pochopit nám to pomůže Zygmunt Bauman ve svém díle Modernita a holocaust. Spoléhat se na státní monopol na násilí a jeho bezchybnost a morálnost je jen projevem víry v byrokracii moderního světa. A tahle víra povede jen k tomu, že se jednou přistihneme, jak participujeme na budování autoritářského režimu. V tu chvíli už bude nejspíš hotovo.

Policie tu je především, aby mlátila demonstranty a demonstrantky, chránila prázdné domy před využitím a vyháněla bezdomovce z ulice pod okap. Dokud nezačne demonstrovat proti téhle sekuritce bohatých a mocných alespoň takové množství lidí, jako dnes po celé České republice demonstrovalo proti „komunistovi“, všechno půjde dál stejným směrem. A až tam dojdeme, tak zbude jen pár unavených liberálů a liberálek s „ne-obuškem“ v ruce.

Autor je anarchista.

 

Čtěte dále