Co s plastovým odpadem? V Kamerunu našli řešení

Přemíra plastu trápí oceány i řeky. V Kamerunu ale využívají PET lahve k výrobě lodí nebo stavebních materiálů.

S originálním způsobem, jak se vypořádat s důsledky klimatických změn a zároveň se jim snažit zabránit, přišli studenti v Kamerunu. Organizace Madiba and Nature, která se sama definuje jako nevládní organizace mladých výzkumníků, začala z použitých plastových lahví vyrábět lodě.

Se samotným nápadem přišel mladý Kamerunec Essome Ismael, jehož cílem je zredukovat obrovské množství plastového odpadu v řekách i na mořském pobřeží v kamerunských městech na minimum. Recyklace však zároveň mají směřovat k překonávání důsledků klimatických změn, které mají za následek zvyšování mořské hladiny. Lodě z plastových lahví mají pomoci místním v rybolovu. Finance pro další ekologické projekty by chtěli získat mimo jiné z turistických plaveb právě v plastových lodích.

Plastový odpad je velký problém v kamerunském hlavním městě Yaoundé. Hromady plastových pytlů a lahví jsou na ulicích i v řekách, což má vážné následky při povodních. I tady se ale objevují řešení. Nadace bývalého kamerunského fotbalisty Rogera Milla financuje čištění řek. Plastový odpad se poté recykluje a vyrábí se z něj stavební materiál, který už byl úspěšně použit při několika stavbách. Recyklace plastového odpadu by navíc měla pomoci snížit nezaměstnanost mladých.

 

Podpořte nás

Budoucnost je teď! Podpořte Alarm.

 
Čtěte dále

Ochrana soukromí | Vaše údaje jsou u nás v bezpečí! OKZajímají mě cookies

Společně tvoříme mainstream! Podpořte nás.
close-image