Křesťanský stát v Čechách a na Moravě

Zatímco se vědci rozhodli hledat řešení současné migrační vlny, podomní prodejci islamofobní veteše budují důstojný protějšek Islámského státu ve střední Evropě.

V nastalé hysterii všemožných fobií se stovky akademiků a vědců rozhodly vstoupit do veřejné debaty Výzvou proti strachu a nenávisti a volily ty nejsmířlivější a nejopatrnější formulace, jaké se na dnešním pestrém trhu idejí dají sehnat. Nejodvážnější pasáže volají po selském rozumu a konfrontování vlastních názorů s fakty. Ačkoliv si mírumilovnější formu výzvy těžko lze představit, žlučovité reakce na sebe dlouho nenechaly čekat. A protože je těžké (po stránce obsahové, formální i gramatické) této výzvě cokoli vytknout, nezbylo veřejným našeptávačům nic jiného než vyčinit autorům za to, že se vůbec opovážili nějak vyjádřit.

Xenofobie není žádná věda

Vědci šlápli do vosího hnízda a z mnoha strana se ozvalo: „Co si to vůbec dovolujete a kdo si myslíte, že jste?“ Jiří Ovčáček mezitím stihl opět sehrát svou eichmannovskou roli a akademikům přetlumočil vzkaz hradního pána. Mají prý přestat hloubit příkopy ve společnosti. Prezidentská milost zřejmě nechce přijít o svůj monopol. Hrad si jednotnou společnost očividně představuje tak, že si všichni vyleštíme holínky, vyžehlíme košile, učísneme ofinu a svorně vyrazíme hlídat hranice před společným nepřítelem.

V naší společnosti bují absolventi Vysoké školy života, Googleovy univerzity nebo facebookových a youtubeových studií. Podle jejich mínění čelíme invazi muslimů, kteří se připravují na zákeřnou třetí světovou válku.

Ten se ale od třicátých let poněkud proměnil. Už nemá dlouhý a zahnutý nos, nenosí jarmulku, nevlastní všechny banky světa a nekoupe se ve zlatě. Dnes nosí šátek nebo turban, v náruči má dvě nastrčené děti, pod sukní kalašnikov a krví mu koluje tuberkulóza. Mnohdy pochází z oblastí, kam jsme ještě donedávna vyváželi mír nebo kde těžíme nerosty důležité pro výrobu mikročipů našich milovaných elektronických hraček. Nebo pochází ze zemí, kde vládnou Západem protežovaní vůdci, kteří si před svým lidem neberou žádné servítky.

Polívčičku si ale přihřál už i Václav Klaus mladší a hájí prostý lid proti samozvaným elitám, které se politizují, místo aby dělaly vědu. Rozhodl se jim před tvářemi zamávat předlistopadovým socialismem (angažovaná věda je přece relikt totalitní minulosti) i iniciativou stovky vědců z třicátých let, kteří se na popud nacistů vymezovali vůči Albertu Einsteinovi. Škoda jen, že si tady očividně popletl strany. Pan Klaus mladší každopádně po mnoha letech ředitelování na elitním pražském gymnáziu najednou prozřel, začal naslouchat hlasu neprivilegovaných a dnes je z něj vzorný jakobín, pro kterého je hlas lidu hlasem Božím.

Strach, filtry na hněv, vysavače vaší pozornosti

Jako by to nestačilo, k drzým vědcům se přidaly i další elitní instituce. Masarykova univerzita ústy jejího rektora Mikuláše Beka hodlá pomáhat uprchlíkům. Ba co víc, má se přejít od slov k činům a vznikne koordinovaná platforma, která bude pracovat na návrzích majících uprchlíkům usnadnit integraci do společnosti. Ruku k dílu hodlá přiložit i alma mater Petra Hampla Univerzita Karlova, která se rozhodla poskytnout studium zdarma asi deseti azylantům. Jedná se o studijní programy v anglickém jazyce, protože leckteří uprchlíci jej ovládají lépe než čeští národovci mateřštinu.

Iniciativa vědců už se terčem nevybíravých útoků stala, podobné útoky tak nyní čekají i Masarykovu a Karlovu univerzitu. Mezitím v naší společnosti bují absolventi Vysoké školy života, Googleovy univerzity nebo facebookových a youtubeových studií. Podle jejich mínění čelíme invazi muslimů, kteří se připravují na zákeřnou třetí světovou válku. Nebude to zřejmě dlouho trvat a na scéně se objeví Protokoly islámských mudrců. Přesvědčují nás, že nám toho mají hodně co říct, ačkoliv jediná jejich věta nedává smysl. Jediní lidé, kteří by měli těmto pouličním a facebookovým demagogům naslouchat, jsou jejich psychoterapeuti.

Přesto se tváří samolibě a vymezují se vůči všem „elitám“, protože s nimi elity k jejich smůle nesouhlasí. Problém ale není v elitářství, ale v prostém selhání každodenní racionality, která nám za normálních okolností napovídá, že stejně jako si nenecháme navrhnout dům řezníkem, nepůjdeme se přeptat na problematiku islámu entomologa. Pokud vám ale řezník začne namlouvat, že architekti jsou „elitáři“, kteří o stavění domů neví víc než vy a navíc žijí z vašich peněz, začíná jít do tuhého. Obzvláště když vám řezník nabízí, že vám dům navrhne daleko lépe a za křesťanštější peníze. V takovém případě jste se právě setkali s mentalitou podomního prodejce vysavačů a střecha vám brzy spadne na hlavu.

Totéž se stane, pokud si od hmyzoznalce necháte poradit, „co s uprchlickou krizí“. Vám i vašim přátelům namluví, že vás uprchlíci chtějí připravit o děti, ženu, vaši kulturu a svobodu, protože jsou součástí většího plánu invaze do Evropy. Hamplova firma se zaměřila na prodávání strachu, filtrů na hněv, vysavačů vaší pozornosti a dalších produktů, které jsou stejně kvalitní jako hrnce, co vašim prarodičům vnutil šmejd na předváděčce.

Elitářští xenofobové

Islám položili na roveň fašismu a jakkoliv tvrdí, že „sluníčkoví pseudohumanisté“ a „elitářští intelektuálové“ jsou užiteční idioti Islámského státu, ve skutečnosti jsou těmito užitečnými idioty oni sami. Jestli se někdy vůdce Islámského státu al-Bagdádí dozví o kreacích Martina Konvičky, Petra Hampla nebo Tomio Okamury uprostřed jedné středoevropské velmoci, smíchy se asi potrhá.

Účelem teroristických útoků Islámského státu na půdě evropských států je především vyvolání kýžených efektů v dané společnosti. Pro Islámský stát znamená rozdmýchávání xenofobního boje proti muslimům mezi Evropany velké plus – zasévá strach mezi evropskými muslimy, vyvolává konflikty a pomáhá tak jeho verbovací propagandě. Není žádným tajemstvím, že naši demagogové mají s Islámským státem společného skutečně hodně. Jejich úsilí připomíná snahu o vytvoření jeho obdoby ve střední Evropě.

Ve hře je prozatím militarizace společnosti, zavření hranic, popření občanských práv odpůrců, skončení s multikulturalismem nebo rovnou věšení vlastizrádců. I průměrně inteligentnímu džihádistovi rychle dojde, že na Českou republiku nemusí plýtvat svou energií, protože se dokáže zničit sama. Po skoncování se všemi vnitřními nepřáteli a zavření všech neziskovek se konečně můžeme těšit na Křesťanský stát v Čechách a na Moravě. A stejně jako jeho „islámský“ protějšek nebude mít s náboženstvím pranic společného.

Autor je spolupracovník redakce.

 

Čtěte dále